Vickie

Voľnočasová víla a princezná

NÁVOD, AKO SI VYBRAŤ TEN SPRÁVNY MATRAC

January 7, 2018

 

 

 

 

 

Skúste pri čítaní tohto článku nezaspať, lebo sa budeme baviť o príjemných matracoch a dobrom spánku. Regenerácia duševných a telesných síl je základom šťastného života. Bez spánku si ani jeden z nás nevie predstaviť žiť. Práve preto je veľmi dôležité, aby sme si vybrali ten správny matrac. Predsalen budeme na ňom tráviť priemerne 8 hodín každý deň.

 

Ohľadom výberu správneho matracu mi radili odborníci matracov v Bratislave. Vybrať si ten správny matrac vôbec nie je jednoduché. Pre zdravý a regenerujúci spánok vám musí poskytnúť správne ortopedické a anatomické vlastnosti. Materiály musia byť zdravotne nezávadné, najlepšie s prateľným poťahom či s protialergickou úpravou.  Ako som sa dozvedela, tieto požiadavky sú pre Sleepforyou štandartom. Ich matrace majú najvyššiu zdravotnú certifikáciu v EÚ.

 

Bolí vás po odpočinku chrbát, hlava?

Ak máte problematický spánok, bolí vás chrbát, či vstávate nevyspato, je to celkom možné,

že máte nesprávny alebo už veľmi vyležaný matrac. To nie je najlepšie a zlý spánok má vplyv na celý váš deň. Ja osobne som mala na mojej prvej posteli vyležaný stred a bolo to na nevydržanie. Našťastie sa môj matrac za nedlhú chvíľu vymenil a mohla som pokojne spať. Výmena matracu sa odporúča aj po siedmych až desiatich rokoch používania z hygienických dôvodov.

 

 

Ak si chcete vyskúšať najlepšie matrace v Bratislave vlastnými rukami a telom, stačí navštíviť  kamenú predajňu na Galvaniho 15, 821 04, Bratislava. Radím vám ale dopredu, že keď vyskúšate aké sú príjemné a pohodlné, bude sa vám za nimi cnieť.

 

V predajni sa môžete pýtať odborníkov na otázky ohľadom tých najluxusnejších matracov

od výmyslu stveta. Používajú pamäťové a studené peny, BIO materiály, ale aj luxusné matrace

s gélom. Vhodný matrac rozkladá váhu tela, kopíruje jeho tvar, poskytuje chrbtici dostatočnú oporu a uvoľnenie svalstva. Správny matrac je vyrobený z kvalitných a nezávadných materiálov. Sledujte aj záruku, ktorá vypovedá o životnosti matraca. Na väčšinu matracov je záruka 10 rokov na preležanie jadra.

 

 

Takto si vybrať správny matrac!

 

Matrac v spánkovom štúdiu skúšajte minimálne 10 minút. Ľahnite si do polohy, v ktorej najčastejšie spíte, resp. vyskúšajte viacero polôh. Vaša chrbtica musí byť pri spaní na chrbte aj na boku v optimálnej polohe. Otestujte preto matrac spoločne s vhodným vankúšom. Tuhosť matraca by mala zodpovedať Vašej telesnej hmotnosti. Pre človeka s nižšou hmotnosťou je vhodný mäkkší matrac, ktorý kopíruje tvar tela, zatiaľ čo ťažšia osoba si vyberie matrac pevnejší. Ak pri ležaní na chrbte vsuniete ruku medzi telo a matrac v oblasti drieku, to značí, že matrac je pre Vás príliš tvrdý. Ďalším krokom pri výbere vhodného matraca by mal byť správne zvolený poťah. Je potrebné zistiť, či je snímateľný a aké má zloženie. Po tom, čo ste si vybrali svojho nového domáceho miláčika, vám ho zamestnanci v dohodnutom termíne privezú domov. Ak už máte doma nový, kvalitný matrac, nezľaknite sa, ak vás náhodou po prvej noci bude bolieť chrbát. Je možné, že doposiaľ ste spali na nevhodnom matraci. Vášmu telu môže chvíľu trvať, kým si zvykne na nový matrac.

 

Páči sa mi to, že vyhovejú akýmkoľvek požiadavkám, čo sa týka rozmeru matraca. Ak máte atypickú posteľ, ako napríklad moji rodičia, tak túto ponuku iste oceníte. Nepamätám si presne rozmery ich postele, ale viem, že zohnať ten správny matrac pre ich príjemný spánok bolo priam nemožné.

 

Verím, že vám tento návod pomohol. Keď máte ďalšie otázky, pokojne sa obráťte na Sleepforyou team, zodpovedú na všetko, čo budete potrebovať.

Môj youtube: https://www.youtube.com/watch?v=3ttJu06SeAQ 

Lookbook profil: http://lookbook.nu/vickievideo 

Instagram: @vickievideo

Facebook: @vickievideo

Twitter: @vickievideo

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

  • YouTube - Grey Circle
  • Instagram - Grey Circle
  • Facebook - Grey Circle
  • Twitter - Grey Circle

Všeobecné obchodné podmienky

©2016 byVickie - dizajn stránky yena.studio

Všetky fotografie a texty podliehajú autorským právam

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now