Vickie

Voľnočasová víla a princezná

ÚŽASNÉ JARNÉ BYLINKY A RECEPTY Z NICH

Medvedí cesnak je zdravá a chutná bylinka, ktorá rastie už skoro na jar. Poznajú ju aj doma v Európe, ale rastie i v Ázii. Má výraznú cesnakovú vôňu i chuť a jej liečivé účinky sú známe už tisícročia. Naši predkovia ho využívali tak ako v kuchyni i v liečiteľstve. Môže sa konzumovať čerstvá alebo usušiť a využívať počas roka. Skladovať sa môže aj v mrazničke.

Okrem nás, bylinkárov, sa na medvedí cesnak teší aj lesná zver a to najmä diviaky a medveď hnedý. Často rozkopávajú zem, aby sa dostali k cibuľkám. Legendy hovoria, že to je prvá vec, ktorú medveď zožerie po prebudení zo zimného spánku. Preto sa táto bylinka nazýva medvedí cesnak.

Medvedí cesnak si môžete dopriať len tak s domácim chlebíkom a maslom alebo ho môžete pridať do pokrmov ako korenina. Medvedí cesnak je úžasný pripravený podobne ako špenát alebo pesto.

Jednoduché pesto z medvedieho cesnaku

Na prípravu pesta z medvedieho cesnaku bude stačiť kytička čerstvo natrhaných listov medvedieho cesnaku, olivový olej a soľ podľa chuti.

Môžete pridať aj 100g mletých orechov. Lístky zmelieme alebo nakrájame na drobné kúsky a vložíme do sterilnej sklenenej nádoby, pridáme soľ a po vrch, zalejeme olivovým olejom. Skladujeme na chladnom a tmavom mieste.

Takou klasickou a dobre známou bylinkou je žihľava. U nás bežne rastú dva druhy žihľavy – dvojdomá a malá. Obidve sú liečivé, žihľava malá je pŕhlivejšia. Zo žihľavy sa pripravuje liečivý čaj, taktiež "špenát" či polievka. Môže sa sušiť aj skladovať v mrazničke.